Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Porządek nabożeństw w grudniu

1 tydzień, 6 dni temu

Przez cały grudzień nabożeństwa będą odbywały się jak dawniej:

  • w każdą sobotę o 9.00
  • w każdą niedzielę o 10.00

Sobotnie nabożeństwo

2 tygodnie, 6 dni temu

W najbliższą sobotę (1 grudnia) mija 9 dni od odejścia o. Gabriela. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę. Początek Boskiej Liturgii o godz. 9.00.

Podziękowania

2 tygodnie, 6 dni temu

Ojciec Gabriel zawsze wszystkim dziękował. Dziękował i jednocześnie przepraszał, że może kogoś przez nieuwagę pominął. Choć sam nie może już tego zrobić, czujemy się w obowiązku, zgodnie z jego zwyczajem, podziękować wszystkim którzy byli z nim w ostatnich dniach i godzinach życia, ale też przez te dni, kiedy należało przygotować wszystko do godnego pochówku. Dziękujemy personelowi szpitala ze wspaniałym prof. Anatolem Panasiukiem na czele. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzali Archimandrytę w szpitalu - tym bliskim, zaufanym, jak też tym, którzy z potrzeby serca postanowili go odwiedzić. Chciałoby się zacząć wymieniać imiona, ale tylko Archimandryta wie, kto o rożnych porach dnia i nocy przy nim był. Dziękujemy Biskupom - Metropolicie Sawie, Arcybiskupowi Jakubowi, Arcybiskupowi Grzegorzowi, Biskupom Andrzejowi i Warsanofiuszowi, za pomoc i uczestnictwo w nabożeństwach. Dziękujemy Braciom monasteru w Supraślu za tą najważniejszą pomoc... - szczególnie ojcom Sergiuszowi i Gerasimowi. Kiedy Ojciec odchodził, przed supraską ikoną Matki Bożej, którą o. Gabriel szczególnie czcił, Bracia służyli akatyst. Dziękujemy duchownym za celebrację nabożeństw i czytanie Ewangelii. Dziękujemy Siostrom z monasteru w Zwierkach, który Ojciec tak kochał i nieustannie miał w sercu. Dziękujemy pani Małgosi Pawluczuk i prof. Antoniemu Mironowiczowi, panu Janowi Szymczukowi, za wielkie wsparcie. Dziękujemy paniom z kuchni (bardzo wielu osobym, tym pomagającym od lat i tym nowym) za dbanie o przybyłych, aby wg słów ojca "nikt z tego miejsca nie odszedł nieugoszczonym". Dziękujemy tym, którzy trudzili się fizycznie w Skicie, przygotowując tą uroczystość. Dziękujemy tym, co śpiewali i tym, którzy po prostu byli. Dziękujemy i prosimy o modlitwy. Pomagały setki rąk. Jeżeli kogoś pominęliśmy - wybaczcie! Bóg i o. Gabriel na pewno wiedzą i nikogo nie pominą...

Uroczystości pogrzebowe o. archimandryty Gabriela

3 tygodnie, 2 dni temu

23 listopada ciało o. archimandryty zostanie przewiezione do skitu św. św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach, gdzie o godz. 17.00 zostanie wystawione dla pożegnania z wiernymi. W sobotę 24 listopada o godz. 15.00 odprawiona zostanie panichida za zmarłego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w niedzielę 25 listopada w skicie w Odrynkach, gdzie o godz. 10.00 sprawowana będzie św. Liturgia, zaś bezpośrednio po niej obrzęd pogrzebu /cs. otpiewanije/. Ciało błogosławionej pamięci archimandryty spocznie na terenie skitu w Odrynkach.

Wiecznaja pamiat'

3 tygodnie, 3 dni temu

Najbliższe nabożeństwa

1 miesiąc, 1 tydzień temu

Informujemy, że najbliższe nabożeństwa w Skicie odbędą się:

  • 11 listopada (niedziela) godz. 10.00 Boska Liturgia
  • 18 listopada (niedziela) godz. 10.00 Boska Liturgia

Sobotnie Liturgie i środowe przyjęcia ziołolecznicze są czasowo wstrzymane.

Najbliższe nabożeństwo i wstrzymane przyjęcia ziołoleczniczne

1 miesiąc, 2 tygodnie temu

Informujemy, że najbliższe nabożeństwo w Skicie odbędzie się w niedzielę 4 listopada o godz. 10.00.

Przyjęcia ziołolecznicze wstrzymane są do odwołania.

Odwołane nabożeństwa i przyjęcia ziołolecznicze

2 miesiące temu

17.10 - przyjęcia ziołolecznicze odwołane
20.10 (sobota) - Św. Liturgia odwołana
24.10 (środa) - przyjęcia ziołolecznicze odwołane

21.10 (niedziela) - św. Liturgia odbędzie się normalnie o godz. 10.00

Odwołane przyjęcia ziołolecznicze

3 miesiące temu

Informujemy, iż w związku z przygotowaniami do święta środowe (12.09) przyjęcia ziołolecznicze są odwołane.

Święto Patronów Skitu

3 miesiące, 1 tydzień temu

W tym roku mija 500 lat od objawienia w uroczysku Kudak ikony św. Antoniego kniaziowi Michałowi Wiśniowieckiemu. Pięć wieków temu zapalona na tych ziemiach została "łampada", która przez wieki tliła się, rozpalając w sercach nowych pokoleń płomień wiary. W ostatnich latach, Bożym zrządzeniem, na pamiętanym przez mieszkańców Odrynek jako wyjątkowe uroczysku powstał Skit. Nawiązuje on historycznie również do Monasteru Wozniesienskiego, który przez wieki był ostoją wiary tych ziem. Wdzięczni Bogu i zobowiązani przodkom, mamy radosny zaszczyt obchodzić w tym jubileuszowym roku 500-lecie kultu świętego Antoniego Pieczerskiego oraz życia monastycznego na odryńskich i narewskich ziemiach.

Serdecznie zapraszamy hierarchię, duchowieństwo i wiernych na liturgiczne obchody jubileuszu:

14 września
17.00 Całonocne czuwanie
22.00 Panichida z Akatystem "O upokojenii usopszych"

15 września
10.00 Świąteczna Boska Liturgia

Liczba odwiedzin strony: 256373
© 2012-2018 skit.odrynki.pl