Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Święto Wniebowstąpienia Pańskiego (13 czerwca)

5 lat, 4 miesiące temu

Informujemy, że w najbliższy czwartek (13 czerwca), w dniu święta Wniebowstąpienia Pańskiego, św. Liturgia odbędzie się o godz. 10.00.

Uroczyste poświęcenie cerkwi

5 lat, 5 miesięcy temu

W dniu 19 maja (niedziela) będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie cerkwi św. św. Antoniego i Teodozjusza w skicie. W przeddzień święta odprawione zostanie uroczyste całonocne czuwanie, a w niedzielę uroczysta św. Liturgia.

Porządek nabożeństw:

 • sobota, 18 maja - godz. 17.00 - Całonocne czuwanie
 • niedziela, 19 maja:
  • godz. 8.30 - Powitanie J.E. Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy
  • godz. 9.00 - Początek obrzędu poświęcenia świątyni
  • godz. 10.00 - Św. Liturgia

Wszystkich wybierających się własnym środkiem transportu prosimy o pozostawienie pojazdów na parkingu we wsi Odrynki.

12 maja - uroczysta procesja

5 lat, 5 miesięcy temu

12 maja, po niedzielnej liturgii, odbędzie się uroczysta procesja na miejsce spoczynku żołnierzy radzieckich we wsi Odrynki, gdzie odprawiona zostanie panichida ku ich pamięci, w związku z kolejną rocznicą 9 maja (Dzień Zwycięstwa - zakończenie II Wojny Światowej). Chętni mogą zabrać ze sobą znicze.

Harmonogram nabożeństw
w Wielkim Tygodniu i w Noc Paschalną

5 lat, 5 miesięcy temu

Wielki Czwartek (02.05), godz. 17.00, Jutrznia Wielkiego Piątku z czytaniem 12 Ewangelii Pasyjnych

Wielki Piątek (03.05), godz. 17.00, Wieczernia z wyniesieniem całunu „płaszczanicy”

Noc Paschalna (04/05.05), godz. 23.30, Połunoszcznica, uroczysta Jutrznia oraz paschalna św. Liturgia

 

Uwagi:

W związku z wiosennymi roztopami, bezpośredni dojazd na skit jest niemożliwy. Uprzejmie prosimy o korzystanie z wyznaczonego parkingu we wsi Odrynki oraz drewnianej kładki prowadzącej od parkingu na skit.

W paschalną noc, ze świętego miasta Jerozolimy przywieziony zostanie na skit Święty Ogień (Błagodatnyj Ogon’). Chcący zabrać go ze sobą do domów, proszeni są o zabranie białych zniczy z osłoną od wiatru.

Wznowienie nabożeństw

5 lat, 7 miesięcy temu

Najbliższe nabożeństwa:

 • W najbliższą sobotę (16 marca), o godz. 9.00 odprawiona zostanie św. Boska Liturgia ze wspomnieniem zmarłych, a po niej panichida.
 • W Niedzielę Przebaczenia Win (17 marca) o godz. 10.00 rozpocznie się św. Boska Liturgia, po której odczytane zostaną modlitwy na rozpoczęcie Wielkiego Postu.
 • Codziennie, od poniedziałku do czwartku pierwszego tygodnia Wielkiego Postu (18-21 marca) o godz. 17.00, w refektarzowej cerkwi Opieki Matki Bożej czytany będzie Wielki Pokutny Kanon św. Andrzeja biskupa Krety.
 • W sobotę (23 marca) o godz. 9.00 odprawiona zostanie św. Boska Liturgia, po której odczytany zostanie kanon do św. Teodora Tyrona oraz zostanie rozdane koliwo (prosimy o zabranie ze sobą szklanych naczyń na koliwo).
 • W Niedzielę Tryumfu Prawosławia (24 marca) o godz. 10.00 odprawiona zostanie św. Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego, a po niej molebien.
 • W środę (27 marca) w godz. 9.00-17.00, w ośrodku Światłość we wsi Krzywiec, o. Gabriel będzie przyjmował ws. ziołolecznictwa. O godz. 17.00 rozpocznie się akatyst z molebnem do Matki Bożej Uzdrowicielki (Celitielnicy).

Od 16 marca zostają wznowione wszystkie nabożeństwa w Skicie oraz w Krzywcu wg dawnego programu (sobotnie i niedzielne liturgie oraz środowe akatysty w Krzywcu).

 

W związku z brakiem dobrego dojazdu na Skit, prosi się wszystkich o pozostawianie pojazdów na „górnym parkingu” we wsi oraz korzystanie z kładki przez łąkę.

Odwołane nabożeństwa

5 lat, 7 miesięcy temu

W związku z kolejnym służbowym wyjazdem o. Gabriela, środowe przyjęcia w sprawach ziołolecznictwa w Krzywcu oraz sobotnie i niedzielne nabożeństwa w skicie zostają zawieszone do odwołania.

Sobota (26 stycznia) - odwołane nabożeństwo

5 lat, 8 miesięcy temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (26 stycznia) nabożeństwo w skicie zostaje odwołane.

Niedzielna (27 stycznia) Św. Liturgia odbędzie się tradycyjnie o godzinie 10.00.

Święto Chrztu Pańskiego

5 lat, 9 miesięcy temu

W związku z nadchodzącym świętem Chrztu Pańskiego o. Gabriel składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zapraszając jednocześnie na świąteczną Liturgię 19 stycznia (sobota) o godz. 10.00. Pod koniec Liturgii, odbędzie się procesja (krestnyj chod) nad rzekę Narew, gdzie odprawione zostanie Wielkie Oświęcenie Wody. Po nabożeństwie wszystkich wiernych czeka skromny ciepły poczęstunek.

Nowy Rok według kalendarza juliańskiego

5 lat, 9 miesięcy temu

Informujemy, iż w związku z przypadającym na poniedziałek juliańskim Nowym Rokiem, w najbliższą niedzielę (13 stycznia), po św. Liturgii, odprawiony zostanie molebien noworoczny, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy. W Nowy Rok (14 stycznia), nabożeństwa w Skicie nie są przewidziane.

Jednocześnie o. Gabriel życzy wszystkim w Nowym 2013 roku wszelkich łask Bożych, duchowej radości oraz pomyślności.

Nabożeństwa w okresie bożonarodzeniowym

5 lat, 9 miesięcy temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (05.01) o godz. 9.00 oraz w niedzielę (06.01) o godz. 10.00 w Skicie odprawione zostaną przedświąteczne Boskie Liturgie. W noc bożonarodzeniową (06/07.01) o godz. 24.00 odprawione zostanie uroczyste świąteczne nabożeństwo Całonocnego Czuwania oraz Św. Boska Liturgia.

Osoby chcące przybyć na nocne nabożeństwo bożonarodzeniowe, proszone są o zabranie ze sobą latarek.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego liturgicznego przeżywania Narodzenia naszego Zbawiciela!

Liczba odwiedzin strony: 238462
© 2012-2016 skit.odrynki.pl