Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Nowy Rok według kalendarza juliańskiego

5 lat, 10 miesięcy temu

Informujemy, iż w związku z przypadającym na poniedziałek juliańskim Nowym Rokiem, w najbliższą niedzielę (13 stycznia), po św. Liturgii, odprawiony zostanie molebien noworoczny, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy. W Nowy Rok (14 stycznia), nabożeństwa w Skicie nie są przewidziane.

Jednocześnie o. Gabriel życzy wszystkim w Nowym 2013 roku wszelkich łask Bożych, duchowej radości oraz pomyślności.

Nabożeństwa w okresie bożonarodzeniowym

5 lat, 10 miesięcy temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (05.01) o godz. 9.00 oraz w niedzielę (06.01) o godz. 10.00 w Skicie odprawione zostaną przedświąteczne Boskie Liturgie. W noc bożonarodzeniową (06/07.01) o godz. 24.00 odprawione zostanie uroczyste świąteczne nabożeństwo Całonocnego Czuwania oraz Św. Boska Liturgia.

Osoby chcące przybyć na nocne nabożeństwo bożonarodzeniowe, proszone są o zabranie ze sobą latarek.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego liturgicznego przeżywania Narodzenia naszego Zbawiciela!

3 i 4 listopada - wspominanie zmarłych oraz poświęcenie krzyża

6 lat temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę (3 listopada), podczas św. Liturgii o godz. 9.00, liturgicznie wspominać będziemy wszystkich, którzy w nadziei zmartwychwstania w Chrystusie odeszli z tego świata. Po św. Liturgii odprawiona zostanie panichida.

W niedzielę (4 listopada), po św. Liturgii, wszyscy uroczystą procesją udamy się na miejsce, gdzie rok temu odnaleziono sprofanowany po napadzie wandali na skit krzyż z bramy na kładkę. Staraniem wielu ludzi postawiono tam krzyż, jako upamiętnienie tego przykrego wydarzenia i jako znak czci, jaką prawosławni otaczają Krzyż Chrystusowy. Po krótkiej modlitwie nastąpi uroczyste poświęcenie nowego krzyża, po czym procesja wróci na teren skitu, gdzie o. archimandryta Gabriel zaprasza wszystkich na skromny poczęstunek.

Odwołane nabożeństwo w Krzywcu

6 lat, 1 miesiąc temu

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (17.10) wieczorne nabożeństwo w Krzywcu jest odwołane.

Przesunięcie godzin nabożeństw w Krzywcu

6 lat, 1 miesiąc temu

Informujemy, że w akatysty przed ikoną Matki Bożej Uzdrowicielki w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej Światłość we wsi Krzywiec będą od tej pory odbywały się w środy o godzinie 17.00.

Zmianie ulega także godzina porad ziołoleczniczych i duchowych. O. Gabriel będzie przyjmował potrzebujących w środy od godziny 9.00.

Odwołane nabożeństwa

6 lat, 1 miesiąc temu

Informujemy, że w najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 września) nabożeństwa w Skicie zostają odwołane.

Organizacja święta

6 lat, 2 miesiące temu

W związku z bardzo dużym i trudnym przedsięwzięciem, jakim jest organizacja corocznego święta, o. Gabriel zwraca się z prośbą o pomoc w postaci artykułów spożywczych długiej przydatności do spożycia (cukier, olej, mąka, makaron, przyprawy itp.). Tak jak w latach poprzednich, spodziewane są tłumy wiernych, z których każdego o. archimandryta chciałby ugościć skromnym poczęstunkiem. Mile widziane są także ciasta (ale bez kremów, ponieważ w skicie nie ma stałego dostępu do energii elektrycznej, a co za tym idzie nie ma lodówek).

Chcący przywieźć takie artykuły uprzejmie proszeni są o zrobienie tego do 13 września.

Spasi Hospodi!

Liczba odwiedzin strony: 243122
© 2012-2016 skit.odrynki.pl