Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

19.08 - odwołane nabożeństwo

12 miesięcy temu

Informujemy, iż w najbliższą sobotę (19.08) - w dniu święta Przemienienia Pańskiego, nabożeństwa w Skicie nie będzie.

Procesja i panichida

1 rok, 2 miesiące temu

W dniu jutrzejszym (28 maja) po Boskiej Liturgii, która rozpocznie się o godz. 10.00, udamy się procesją na grób radzieckich żołnierzy, znajdujący się na tzw. górnym parkingu skitu we wsi Odrynki. Zostanie tam odprawiona panichida. Chcących uczestniczyć w nabożeństwach prosimy o przywiezienie przed Liturgią zniczy i zapalenie ich przy grobie.

Najbliższe nabożeństwa i przyjęcia ziołolecznicze

1 rok, 3 miesiące temu

Informujemy, iż najbliższe nabożeństwa w Skicie odbędą się 20 i 21 maja (sobota i niedziela). Przyjęcia ziołolecznicze będą odbywać się po 16 maja.

Harmonogram nabożeństw w Wielkim Tygodniu

1 rok, 4 miesiące temu

Wielki Czwartek: 17.00, Jutrznia z czytaniem 12 Ewangelii Pasyjnych

Wielki Piątek: 17.00, Wieczernia z wyniesieniem "płaszczanicy"

Wielka Sobota/Niedziela: 23.30, początek uroczystego nabożeństwa pschalnego

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Dzień św. męczennika Teodora Tyrona

1 rok, 5 miesięcy temu

W najbliższą sobotę, 4 marca, Cerkiew wspomina św. męczennika Teodora Tyrona. Tradycyjnie po św. Liturgii wiernym rozdawane jest koliwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Początek nabożeństwa o godz. 9.00.

Prosimy o zabranie ze sobą szklanych naczyń (słoiczków) na koliwo. Pozostałe koliwo będzie rozdawane w niedzielę.

Kanon św. Andrzeja z Krety

1 rok, 5 miesięcy temu

W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, nabożeństwa wielkiego powieczerza z kanonem św. Andrzeja z Krety odprawiane będą o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Oświadczenie ws. marszu

1 rok, 5 miesięcy temu

Wyrażam głębokie zaniepokojenie i dezaprobatę dla demonstracyjnej gloryfikacji ludzi, którzy dopuścili się aktów przemocy na cywilnej ludności naszych terenów w roku 1946 i którzy kładą się mrocznym cieniem na etosie Żołnierzy Wyklętych. Całą sytuację uważam za prowokację wymierzoną przeciwko żyjącej w delikatnej symbiozie wyznaniowo-narodowościowej ludności Hajnówki i okolic. Prezentowane przez prowokatorów postawy wyraźnie przeczą hasłom "Bóg - Honor - Ojczyzna", bowiem obce są duchowi Ewangelii i słowom Chrystusa, gloryfikują tych, którzy żołnierski honor splamili przemocą wobec bezbronnych cywilów - w tym dzieci oraz wyraźnie działają na szkodę naszej Ojczyzny, za którą krew przelewali ludzie różnych wyznań i świadomości narodowościowej.

o. archim. Gabriel (Giba)

Odwołane nabożeństwa

1 rok, 6 miesięcy temu

Informujemy, iż najbliższe nabożeństwa w Skicie odbędą się w sobotę i niedzielę (18-19 LUTEGO). Do tego czasu odwołane są również przyjęcia ziołolecznicze.

Święto Chrztu Pańskiego

1 rok, 7 miesięcy temu

Święto Chrztu PańskiegoSerdecznie zapraszam do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie święta Chrztu Pańskiego. Rozpocznie się ono w czwartek 19 stycznia o godz. 10.00. Po św. Liturgii nastąpi obrzęd Wielkiego Poświęcenia Wody nad brzegiem rzeki Narew.

o. archimandryta Gabriel

Dojazd samochodem do Skitu ze względu na bardzo wysoki poziom wody jest niemożliwy. Samochody należy pozostawić na tzw. "górnym parkingu" w Odrynkach i przejść do Skitu drewnianą kładką.

Nocne nabożeńtwo bożonarodzeniowe

1 rok, 7 miesięcy temu

o. GabrielDrodzy Bracia i Siostry,

Serdecznie zapraszam wszystkich Was na świąteczne, nocne nabożeństwo bożonarodzeniowe. O północy, z piątku na sobotę (6/7 stycznia), rozpocznie się całonocne czuwanie, które zakończy się Boską Liturgią oraz poczęstunkiem. Z pomocą Bożą będziemy je mogli ponownie sprawować w cerkwi Opieki Matki Bożej, której wnętrze niedawno spłonęło. Budynek został wyremontowany i będzie mógł pomieścić wszystkich Was. Choć brakowało będzie pięknego ikonostasu, rzeźbionego ołtarza, ikon i innych elementów wystroju, to najpiękniejszą ozdobą cerkwi w tą wyjątkową noc będziecie Wy i Wasze modlitwy. Zapraszam zatem serdecznie do wspólnego, liturgicznego spędzenia tej wyjątkowej nocy pośród narwiańskich rozlewisk.

o. Gabriel

Dojazd na Skit nie jest niestety możliwy. Samochody należy pozostawić na tzw. "górnym parkingu" w Odrynkach i przejść na Skit nową, drewnianą kładką. Prosimy o zabranie ze sobą latarek oraz ciepłych ubrań.

Liczba odwiedzin strony: 227745
© 2012-2016 skit.odrynki.pl