Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Święto Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy

2 lata temu

W najbliższy czwartek, 7 kwietnia, serdecznie zapraszamy na uroczystą św. Liturgię z okazji święta Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy. Początek nabożeństwa o godz. 10.00.
 

Porządek nabożeństw w pierwszym tygodniu
Wielkiego Postu (14-20.03)

2 lata, 1 miesiąc temu

Poniedziałek-czwartek, 17.00 - Wielkie Powieczerze z kanonem św. Andrzeja z Krety
Sobota, 9.00 - św. Liturgia z kanonem do św. Teodora Tyrona i rozdanie "koliwa"
Niedziela, 10.00 - św. Liturgia

W związku z wysokim poziomem wody, dojazd bezpośrednio do Skitu jest niemożliwy. Wszyscy przybywający proszeni są o pozostawianie samochodów na parkingu we wsi Odrynki i udanie się na kładkę. Prosimy o zabranie ze sobą latarek i dużą ostrożność, szczególnie na starej części kładki.

Święto Spotkania Pańskiego

2 lata, 2 miesiące temu

W najbliższy poniedziałek, 15 lutego, zapraszamy do wspólnej modlitwy z okazji święta Spotkania Pańskiego. Początek św. Liturgii o godz. 10.00.

Święto Chrztu Pańskiego

2 lata, 3 miesiące temu

Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie święta Chrztu Pańskiego. Rozpocznie się ono w najbliższy wtorek (19.01) o godz. 10.00. Po św. Liturgii nastąpi obrzęd Poświęcenia Wody (Wielkiej Agiazmy) nad wodami rzeki Narew.

Bożonarodzeniowe nabożeństwo

2 lata, 3 miesiące temu

W noc bożonarodzeniową nabożeństwo w Skicie (powieczerze, jutrznia i św. Liturgia) rozpocznie się o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w święcie Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa.

o. Gabriel (Giba)

Odwołane przyjęcie ziołolecznicze

2 lata, 3 miesiące temu

Informujemy, iż najbliższe przyjęcia ziołolecznicze (środa 30.12.) zostały odwołane. Wszystkich zainteresowanych poradami zielarskimi zapraszamy do Skitu w sobotę i niedzielę (02-03.01).

Odwołane przyjęcia ziołolecznicze

2 lata, 5 miesięcy temu

Ze względu na wyjazd służbowy jutrzejsze (11 listopada) przyjęcia ziołolecznicze są odwołane.

Odwołane przyjęcia ziołolecznicze

2 lata, 5 miesięcy temu

Informujemy, iż dzisiejsze (04.11) przyjęcia ziołolecznicze w Skicie są odwołane. Następny termin przyjęć to piątek 6 listopada w godzinach 9.00-12.00.

Św. Liturgia w oprawie śpiewu bizantyjskiego

2 lata, 5 miesięcy temu

Na następną św. Liturgię w oprawie śpiewu bizantyjskiego zapraszamy 8 listopada (niedziela). Tego dnia Cerkiew obchodzi pamięć św. Dymitra Sołuńskiego.

Święto Opieki Matki Bożej

2 lata, 6 miesięcy temu

W najbliższą środę, 14 października, przypada święto Opieki Matki Bożej. To wyjątkowy dzień dla Skitu, bowiem jedna z jego świątyń nosi takie właśnie wezwanie. Poświęcona ona została Opiece Matki Bożej, ponieważ w ten właśnie dzień, przed trzema laty, odprawiona w niej została pierwsza św. Liturgia.

Ze względu na tak wyjątkowe okoliczności święta, św. Liturgia w Skicie odbędzie się w oprawie śpiewu bizantyjskiego i zabrzmią na niej utwory skomponowane m.in. przez św. Jana Kukuzelisa. Śpiewać będzie Marcin Abijski. Początek godz. 10.00.

Więcej informacji w Aktualnościach.

Liczba odwiedzin strony: 213030
© 2012-2016 skit.odrynki.pl