Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Święto Chrztu Pańskiego

2 lata, 9 miesięcy temu

Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie święta Chrztu Pańskiego. Rozpocznie się ono w najbliższy wtorek (19.01) o godz. 10.00. Po św. Liturgii nastąpi obrzęd Poświęcenia Wody (Wielkiej Agiazmy) nad wodami rzeki Narew.

Bożonarodzeniowe nabożeństwo

2 lata, 9 miesięcy temu

W noc bożonarodzeniową nabożeństwo w Skicie (powieczerze, jutrznia i św. Liturgia) rozpocznie się o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w święcie Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa.

o. Gabriel (Giba)

Odwołane przyjęcie ziołolecznicze

2 lata, 9 miesięcy temu

Informujemy, iż najbliższe przyjęcia ziołolecznicze (środa 30.12.) zostały odwołane. Wszystkich zainteresowanych poradami zielarskimi zapraszamy do Skitu w sobotę i niedzielę (02-03.01).

Odwołane przyjęcia ziołolecznicze

2 lata, 11 miesięcy temu

Ze względu na wyjazd służbowy jutrzejsze (11 listopada) przyjęcia ziołolecznicze są odwołane.

Odwołane przyjęcia ziołolecznicze

2 lata, 11 miesięcy temu

Informujemy, iż dzisiejsze (04.11) przyjęcia ziołolecznicze w Skicie są odwołane. Następny termin przyjęć to piątek 6 listopada w godzinach 9.00-12.00.

Św. Liturgia w oprawie śpiewu bizantyjskiego

2 lata, 11 miesięcy temu

Na następną św. Liturgię w oprawie śpiewu bizantyjskiego zapraszamy 8 listopada (niedziela). Tego dnia Cerkiew obchodzi pamięć św. Dymitra Sołuńskiego.

Święto Opieki Matki Bożej

3 lata temu

W najbliższą środę, 14 października, przypada święto Opieki Matki Bożej. To wyjątkowy dzień dla Skitu, bowiem jedna z jego świątyń nosi takie właśnie wezwanie. Poświęcona ona została Opiece Matki Bożej, ponieważ w ten właśnie dzień, przed trzema laty, odprawiona w niej została pierwsza św. Liturgia.

Ze względu na tak wyjątkowe okoliczności święta, św. Liturgia w Skicie odbędzie się w oprawie śpiewu bizantyjskiego i zabrzmią na niej utwory skomponowane m.in. przez św. Jana Kukuzelisa. Śpiewać będzie Marcin Abijski. Początek godz. 10.00.

Więcej informacji w Aktualnościach.

Odwołane nabożeństwa

3 lata temu

Informujemy, że w najbliższy weekend (26-27 września) służby w Skicie nie odbędą się. Ojciec Gabriel nie będzie też przyjmować chorych w Skicie w środę 23 września. Na następne nabożeństwa zapraszamy od 3 października.

Święto patronów Skitu

3 lata, 1 miesiąc temu

Serdecznie zapraszam do Odrynek na obchody święta patronów Skitu - św. św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich.

Porządek służb podczas święta:

 • 14 września (poniedziałek)
  • godz. 16.45, powitanie hierarchów
  • godz. 17.00, Całonocne Czuwanie
  • godz. 23.00, Akatyst „O upokojenii usopszych” z panichidą
 • 15 września (wtorek)
  • godz. 9.45, powitanie JE Metropolity Sawy oraz hierarchów
  • godz. 10.00, św. Liturgia

Wszystkim pragnącym uczestniczyć w nabożeństwach – wieczornym i nocnym, przypominam o zabranie ze sobą latarek oraz o szczególną ostrożność podczas przejścia drewnianą kładką.

Do wjazdu na teren Skitu oraz na bezpośredni parking przed nim uprawnieni są biskupi, duchowieństwo, specjalni goście, obsługa oraz inwalidzi z poświadczeniem uprawnień na pojeździe. Pozostali pielgrzymi proszeni są o pozostawiane pojazdów na wyznaczonych parkingach we wsi Odrynki.

Duchowieństwo proszę o zabranie ze sobą szat w kolorze zielonym.

o. archimandryta Gabriel (Giba)

Święto Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy

3 lata, 1 miesiąc temu

W najbliższy piątek, o godz. 10.00, zapraszamy na św. Liturgię z okazji święta Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy.

Liczba odwiedzin strony: 238462
© 2012-2016 skit.odrynki.pl