Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Zawieszone nabożeństwa i przyjęcia ziołolecznicze

3 lata, 5 miesięcy temu

Informujemy, że w związku z  nieobecnością o. Gabriela, nabożeństwa w Skicie i przyjęcia ziołolecznicze w Krzywcu zostają zawieszone.

Najbliższe nabożeństwa odbędą się w sobotę 14 marca o godz. 9.00 oraz w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (15 marca - niedziela Krestopokłonnaja) o godz. 10.00.

Odwołane nabożeństwo

3 lata, 6 miesięcy temu

W związku z warszawskimi uroczystościami liturgicznej pamięci patrona zwierzchnika naszej Cerkwi metropolity Sawy, liturgia w Skicie w niedzielę 25 stycznia zostaje odwołana. Jednocześnie życzymy Jego Eminencji wszelkich łask Bożych oraz wielu lat w zdrowiu. I polla eti Despota.

Święto Chrztu Pańskiego

3 lata, 6 miesięcy temu

Serdecznie zapraszamy na uroczystości święta Chrztu Pańskiego. W poniedziałek 19.01 o godz. 10.00 rozpocznie się św. Liturgia, po której na rzece Narew, nieopodal Skitu, będzie miał miejsce obrzęd wielkiego poświecenia wody.

Świąteczne nabożeństwo

3 lata, 7 miesięcy temu

W noc bożonarodzeniową nabożeństwo w Skicie (powieczerze, jutrznia i św. Liturgia) przewidziane jest na godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w święcie Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Płyta "Akatyst przed ikoną Przenajświętszej
Bogarodzicy Uzdrowicielki"

3 lata, 7 miesięcy temu

Od lat o. archimandryta Gabriel zajmuje się ziołolecznictwem. Co środę, przez wiele lat w Supraślu, a teraz w Krzywcu, przyjmuje dziesiątki chorych, którym udziela także porad duchowych. Przyjęcia te zawsze kończyły się wspólną modlitwą - akatystem do Matki Bożej. Od czasu powstania Skitu w Odrynkach, środowe spotkania kończy śpiewany akatyst przed ikoną Matki Bożej „Uzdrowicielki”. Aby wierni mogli w domowym zaciszu słuchać tego pięknego nabożeństwa, Skit nagrał i wydał płytę zatytułowaną „Akatyst przed ikoną Przenajświętszej Bogarodzicy Uzdrowicielki”. Nabożeństwo celebruje o. archimandryta Gabriel, a towarzyszy mu męski kwartet pod kierownictwem Marcina Abijskiego. Nagranie zostało zrealizowane przez Dariusza Sulimę, dzięki uprzejmości Radia Orthodoxia. O stronę graficzną zadbał Mariusz Wideryński, który udostępnił na okładkę swoje piękne zdjęcie Skitu.

Dochód z płyty przeznaczony będzie na generalny remont kładki prowadzącej do Skitu.

Płyta jest dostępna w sprzedaży m.in. w Skicie oraz sklepie internetowym sklep.cerkiew.pl.

Odwołane nabożeństwo

3 lata, 8 miesięcy temu

Informujemy, że służba zaplanowana na najbliższą sobotę (20.12) została odwołana.

Niedzielna św. Liturgia odbędzie o tradycyjnej porze - o 10:00.

Odwołane nabożeństwo

3 lata, 8 miesięcy temu

Informujemy, iż w dniu święta Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogarodzicy (czwartek, 4 grudnia), św. Liturgii w Skicie nie będzie.

Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie w innych świątyniach.

Remont kładki w Skicie - prośba o pomoc

3 lata, 8 miesięcy temu

O. archimandryta Gabriel zwraca się do wszystkich ludzi dobrego serca z prośbą o wsparcie remontu kładki prowadzącej do Skitu. W okresach wiosennych roztopów i jesiennej słoty, 800-metrowa drewniana kładka stanowi jedyną drogę do Skitu. Wystawiona na działania bezwzględnych warunków atmosferycznych, po kilku latach użytkowania wymaga generalnego remontu. Sfatygowana kładka zaczyna być niebezpieczna dla pielgrzymów, przez co jej remont jest sprawą nagląca. W założeniu nowa kładka będzie dębowa - dzięki czemu powinna wytrzymać dużo dłużej niż obecna. Tak duża konstrukcja drewniana wymaga ogromnych nakładów finansowych, niemożliwych do udźwignięcia przez sam Skit. Ofiary można składać osobiście w Skicie, bądź przelewem na rachunek bankowy Skitu:

Nr konta 88 8086 0004 0006 3571 3000 0010

z dopiskiem „Na remont kładki”

Za wszystkie ofiary Spasi Gospodi!

Święto Opieki Matki Bożej

3 lata, 10 miesięcy temu

W dniu 14 października (święto Opieki Matki Bożej - Pokrow) św. Liturgia odprawiona zostanie o godz. 10.00. Opiece Matki Bożej poświęcona jest refektarzowa cerkiew Skitu, gdzie odbywa się większość nabożeństw. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wznowienie akatystów i porad o. Gabriela w Krzywcu

3 lata, 10 miesięcy temu

Informujemy, iż po ponad rocznej przerwie wznowione zostają nabożeństwa odbywające się po przyjęciach ziołoleczniczych we wsi Krzywiec nieopodal Narwi.

Pierwszymi nabożeństwami, jakie odbywały się po rozpoczęciu przez o. Gabriela dzieła budowy skitu w Odrynkach, były właśnie akatysty przed ikoną Matki Bożej Uzdrowicielki (cs. Celitielnicy). Gromadziły one zawsze wielu wiernych przybywających zarówno na nabożeństwo, jak i po porady duchowe i zdrowotne. Z różnych przyczyn były one na czas nieokreślony zawieszone. Od najbliższej środy powracamy do dawnej tradycji.

O. Gabriel będzie udzielał porad duchowych i ziołolecznyczych od godzin porannych w każdą środę w Diecezjalnym Ośrodku "Światłość" w Krzywcu. O godzinie 17:00 odprawiane będzie nabożeństwo intencyje (cs. molebien) za wszystkich potrzebujących połączone ze śpiewanym akatystem przed ikoną Matki Bożej uzdrowicielki (cs. Celitielnicy).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Odnośnie przyjęć ziołoleczniczych można się też kontaktować bezpośrednio z o. archimandrytą Gabrielem pod nr. telefonu 784 406 094.

Liczba odwiedzin strony: 227745
© 2012-2016 skit.odrynki.pl