Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

Odwołane nabożeństwo

3 lata, 10 miesięcy temu

Informujemy, że służba zaplanowana na najbliższą sobotę (20.12) została odwołana.

Niedzielna św. Liturgia odbędzie o tradycyjnej porze - o 10:00.

Odwołane nabożeństwo

3 lata, 10 miesięcy temu

Informujemy, iż w dniu święta Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogarodzicy (czwartek, 4 grudnia), św. Liturgii w Skicie nie będzie.

Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie w innych świątyniach.

Remont kładki w Skicie - prośba o pomoc

3 lata, 10 miesięcy temu

O. archimandryta Gabriel zwraca się do wszystkich ludzi dobrego serca z prośbą o wsparcie remontu kładki prowadzącej do Skitu. W okresach wiosennych roztopów i jesiennej słoty, 800-metrowa drewniana kładka stanowi jedyną drogę do Skitu. Wystawiona na działania bezwzględnych warunków atmosferycznych, po kilku latach użytkowania wymaga generalnego remontu. Sfatygowana kładka zaczyna być niebezpieczna dla pielgrzymów, przez co jej remont jest sprawą nagląca. W założeniu nowa kładka będzie dębowa - dzięki czemu powinna wytrzymać dużo dłużej niż obecna. Tak duża konstrukcja drewniana wymaga ogromnych nakładów finansowych, niemożliwych do udźwignięcia przez sam Skit. Ofiary można składać osobiście w Skicie, bądź przelewem na rachunek bankowy Skitu:

Nr konta 88 8086 0004 0006 3571 3000 0010

z dopiskiem „Na remont kładki”

Za wszystkie ofiary Spasi Gospodi!

Święto Opieki Matki Bożej

4 lata temu

W dniu 14 października (święto Opieki Matki Bożej - Pokrow) św. Liturgia odprawiona zostanie o godz. 10.00. Opiece Matki Bożej poświęcona jest refektarzowa cerkiew Skitu, gdzie odbywa się większość nabożeństw. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wznowienie akatystów i porad o. Gabriela w Krzywcu

4 lata temu

Informujemy, iż po ponad rocznej przerwie wznowione zostają nabożeństwa odbywające się po przyjęciach ziołoleczniczych we wsi Krzywiec nieopodal Narwi.

Pierwszymi nabożeństwami, jakie odbywały się po rozpoczęciu przez o. Gabriela dzieła budowy skitu w Odrynkach, były właśnie akatysty przed ikoną Matki Bożej Uzdrowicielki (cs. Celitielnicy). Gromadziły one zawsze wielu wiernych przybywających zarówno na nabożeństwo, jak i po porady duchowe i zdrowotne. Z różnych przyczyn były one na czas nieokreślony zawieszone. Od najbliższej środy powracamy do dawnej tradycji.

O. Gabriel będzie udzielał porad duchowych i ziołolecznyczych od godzin porannych w każdą środę w Diecezjalnym Ośrodku "Światłość" w Krzywcu. O godzinie 17:00 odprawiane będzie nabożeństwo intencyje (cs. molebien) za wszystkich potrzebujących połączone ze śpiewanym akatystem przed ikoną Matki Bożej uzdrowicielki (cs. Celitielnicy).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Odnośnie przyjęć ziołoleczniczych można się też kontaktować bezpośrednio z o. archimandrytą Gabrielem pod nr. telefonu 784 406 094.

Odwołane przyjęcia ziololecznicze

4 lata temu

W związku z pogrzebem śp. Włodzimierza Sakowicza - przez wiele lat oddanego naszej Cerkwi, a w szczególności Skitowi, środowe przyjęcia ziololecznicze (24.09) są odwołane.

Święto patronów Skitu

4 lata, 1 miesiąc temu

Porządek służb podczas święta Patronów Skitu - św.św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich:

14 września (niedziela)
godz. 17.00, Całonocne Czuwanie
godz. 23.00, Akatyst „O upokojenii usopszych” z panichidą

15 września (poniedziałek)
godz. 10.00, św. Liturgia

 

Uprzejmie prosimy wszystkich pragnących uczestniczyć w nabożeństwach (szczególnie wieczornym i nocnym), o zabranie ze sobą latarek oraz szczególną ostrożność podczas przejścia drewnianą kładką.

Do wjazdu na teren Skitu oraz na bezpośredni parking przed nim uprawnieni są biskupi, duchowieństwo, specjalni goście, obsługa oraz inwalidzi z poświadczeniem uprawnień na pojeździe. Pozostali pielgrzymi proszeni są o pozostawiane pojazdów na parkingu we wsi Odrynki.

Duchowieństwo prosimy o zabranie ze sobą szat w kolorze zielonym.

Porządek służb podczas święta
Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy

4 lata, 1 miesiąc temu

27 czerwca (środa) godz. 18.00, Akatyst Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy z krótkim nabożeństwem intencyjnym ("zazdrawnyj molebien")

28 czerwca (czwartek) godz. 10.00, Świąteczna św. Liturgia

Święto Przemienienia Pańskiego

4 lata, 2 miesiące temu

Informujemy, iż w dniu 19 sierpnia (święto Przemienienia Pańskiego) liturgii w Skicie nie będzie. Zapraszamy do przyłączenia się do centralnych obchodów tego święta na św. Gorze Grabarce.

Zmiana lokalizacji przyjęć ziołoleczniczych

4 lata, 2 miesiące temu

Informujemy, iż ze względu na prace przygotowawcze do święta Patronów Skitu, w dniu jutrzejszym (środa - 13 sierpnia), przyjęcia ziołolecznicze odbywać się będą w Skicie w Odrynkach (zamiast w Krzywcu), w godzinach 9.00-12.00.

Liczba odwiedzin strony: 238462
© 2012-2016 skit.odrynki.pl