Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Komunikaty

„Doroczne spotkanie Matuszek”

3 lata, 6 miesięcy temu

W czwartek 4 czerwca 2015 w Skicie odbędzie się „Doroczne spotkanie Matuszek”, którego tematem będzie: Pojęcia teologiczne Akrywia i ekonomia. Ich zastosowanie w życiu prawosławnego chrześcijanina. Spotkaniu będzie przewodniczył Jego Eminencja Metropolita Sawa.

Harmonogram nabożeństw
w Wielkim Tygodniu i w Noc Paschalną

3 lata, 8 miesięcy temu

Niedziela Palmowa (5.04), godz. 10.00, Wejście Pana do Jerozolimy. Liturgia św. Jana Chryzostoma.

Wielki Czwartek (9.04), godz. 17.00, Jutrznia Wielkiego Piątku z czytaniem 12 Ewangelii Pasyjnych. Wspomnienie Mistycznej Wieczerzy.

Wielki Piątek (10.04), godz. 17.00, Wspomnienie męki Pańskiej. Wieczernia z wyniesieniem całunu płaszczanicy.

Noc Paschalna (11/12.04), godz. 23.30, Połunoszcznica, uroczysta Jutrznia oraz paschalna św. Liturgia.

Zawieszone nabożeństwa i przyjęcia ziołolecznicze

3 lata, 10 miesięcy temu

Informujemy, że w związku z  nieobecnością o. Gabriela, nabożeństwa w Skicie i przyjęcia ziołolecznicze w Krzywcu zostają zawieszone.

Najbliższe nabożeństwa odbędą się w sobotę 14 marca o godz. 9.00 oraz w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (15 marca - niedziela Krestopokłonnaja) o godz. 10.00.

Odwołane nabożeństwo

3 lata, 11 miesięcy temu

W związku z warszawskimi uroczystościami liturgicznej pamięci patrona zwierzchnika naszej Cerkwi metropolity Sawy, liturgia w Skicie w niedzielę 25 stycznia zostaje odwołana. Jednocześnie życzymy Jego Eminencji wszelkich łask Bożych oraz wielu lat w zdrowiu. I polla eti Despota.

Święto Chrztu Pańskiego

3 lata, 11 miesięcy temu

Serdecznie zapraszamy na uroczystości święta Chrztu Pańskiego. W poniedziałek 19.01 o godz. 10.00 rozpocznie się św. Liturgia, po której na rzece Narew, nieopodal Skitu, będzie miał miejsce obrzęd wielkiego poświecenia wody.

Świąteczne nabożeństwo

3 lata, 11 miesięcy temu

W noc bożonarodzeniową nabożeństwo w Skicie (powieczerze, jutrznia i św. Liturgia) przewidziane jest na godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w święcie Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Płyta "Akatyst przed ikoną Przenajświętszej
Bogarodzicy Uzdrowicielki"

3 lata, 11 miesięcy temu

Od lat o. archimandryta Gabriel zajmuje się ziołolecznictwem. Co środę, przez wiele lat w Supraślu, a teraz w Krzywcu, przyjmuje dziesiątki chorych, którym udziela także porad duchowych. Przyjęcia te zawsze kończyły się wspólną modlitwą - akatystem do Matki Bożej. Od czasu powstania Skitu w Odrynkach, środowe spotkania kończy śpiewany akatyst przed ikoną Matki Bożej „Uzdrowicielki”. Aby wierni mogli w domowym zaciszu słuchać tego pięknego nabożeństwa, Skit nagrał i wydał płytę zatytułowaną „Akatyst przed ikoną Przenajświętszej Bogarodzicy Uzdrowicielki”. Nabożeństwo celebruje o. archimandryta Gabriel, a towarzyszy mu męski kwartet pod kierownictwem Marcina Abijskiego. Nagranie zostało zrealizowane przez Dariusza Sulimę, dzięki uprzejmości Radia Orthodoxia. O stronę graficzną zadbał Mariusz Wideryński, który udostępnił na okładkę swoje piękne zdjęcie Skitu.

Dochód z płyty przeznaczony będzie na generalny remont kładki prowadzącej do Skitu.

Płyta jest dostępna w sprzedaży m.in. w Skicie oraz sklepie internetowym sklep.cerkiew.pl.

Odwołane nabożeństwo

4 lata temu

Informujemy, że służba zaplanowana na najbliższą sobotę (20.12) została odwołana.

Niedzielna św. Liturgia odbędzie o tradycyjnej porze - o 10:00.

Odwołane nabożeństwo

4 lata temu

Informujemy, iż w dniu święta Wprowadzenia do Świątyni Przenajświętszej Bogarodzicy (czwartek, 4 grudnia), św. Liturgii w Skicie nie będzie.

Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa w świątecznym nabożeństwie w innych świątyniach.

Remont kładki w Skicie - prośba o pomoc

4 lata temu

O. archimandryta Gabriel zwraca się do wszystkich ludzi dobrego serca z prośbą o wsparcie remontu kładki prowadzącej do Skitu. W okresach wiosennych roztopów i jesiennej słoty, 800-metrowa drewniana kładka stanowi jedyną drogę do Skitu. Wystawiona na działania bezwzględnych warunków atmosferycznych, po kilku latach użytkowania wymaga generalnego remontu. Sfatygowana kładka zaczyna być niebezpieczna dla pielgrzymów, przez co jej remont jest sprawą nagląca. W założeniu nowa kładka będzie dębowa - dzięki czemu powinna wytrzymać dużo dłużej niż obecna. Tak duża konstrukcja drewniana wymaga ogromnych nakładów finansowych, niemożliwych do udźwignięcia przez sam Skit. Ofiary można składać osobiście w Skicie, bądź przelewem na rachunek bankowy Skitu:

Nr konta 88 8086 0004 0006 3571 3000 0010

z dopiskiem „Na remont kładki”

Za wszystkie ofiary Spasi Gospodi!

Liczba odwiedzin strony: 256237
© 2012-2018 skit.odrynki.pl