Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach

plenru

Ziołolecznictwo

o. GabrielOd wielu już lat o. Gabriel zajmuje się ziołolecznictwem. Jego przygoda z naturą i leczniczymi właściwościami roślin zaczęła się w młodości i jako wielka pasja przetrwała do dziś. Kiedy został mnichem okazało się, że wiadomości te można wykorzystać w niesieniu pomocy ludziom.

Od zawsze monastery prowadziły działalność filantropijną, św. Agapit Kijowsko-Pieczerski również jako mnich leczył ziołami. Podążając śladami dawnych mnichów, tradycje te kultywuje również o. Gabriel. Jeszcze w Monasterze Supraskim założył on ogród zielny i urządził zielarnię. W każdą środę, przez cały dzień przyjmował w niej wszystkich potrzebujących, udzielając porad ziołoleczniczych jak również duchowych, tłumacząc ludziom jak wielkie znaczenie w całościowym postrzeganiu człowieka ma równowaga między zdrowiem duchowym a cielesnym. Misji tej nie zarzucił nawet obarczony wieloma obowiązkami przełożonego monasteru.

o. GabrielW nowych okolicznościach, budując skit św. św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach, urządził on w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej Światłość w niedalekim Krzywcu zielarnię, w której w każdą środę udziela porad ziołoleczniczych i duchowych. Pod koniec dnia, w okresie letnim o godz. 18.00, a w zimowym o 17.00, w intencji wszystkich chorych odprawiane jest tam uroczyste nabożeństwo błagalne (akafist z molebnem) przed ikoną Matki Bożej Uzdrowicielki (Celitielnicy). (porady w Krzywcu zostały zawieszone, potrzebujący będą mogli w miarę możliwości skorzystać z konsultacji o. Gabriela oraz wsparcia z zakresu ziołoterapii bezpośrednio w Skicie w środy od godz. 9 do 16)

Informacji dotyczących terminów przyjęć zaczerpnąć można pod numerem telefonu o. Gabriela 784406094.

Jednocześnie informuje się, że drogą telefoniczną o. Gabriel NIE UDZIELA ŻADNYCH PORAD. Telefon służy jedynie w celach informacyjnych na temat terminów i godzin środowych konsultacji ziołoleczniczych.

Polecane apteki i usługi medyczne

Liczba odwiedzin strony: 256237
© 2012-2018 skit.odrynki.pl